Jachtařské soustředění dětí 2017


V minulém týdnu 2 – 4. 8. 2017 proběhlo v našem jachtklubu soustředění dětí. Z původně zamýšleného, pouze ryze závodnického soustředění sešlo a účastnili se i začínající malí jachtaři, kteří byli poprvé na lodi. Počet dětí se nám tak vyhoupl na 16, z toho deset závodníků a šest začínajících dětí. Nejpočetnější skupinu tvořili Opťáci (Q), ale účastnili se i tři ostřílení laseristi (Las).

Počasí i vítr k nám byli vesměs přízniví a tak si všichni užili spoustu srandy a hezkých chvilek na vodě i břehu.

V pátek se konal “Sranda závod”, který byl pro některé závodníky předpremiérou pro opravdový závod “Memoriál Oldy Vintišky”, který v sobotu navazoval na soustředění. Ten byl vypsán nejen pro optimisty, ale i pro lodní třídu Star a Laser 4.7

V dvoudenním, velice vyrovnaném závodě děti odjeli 8 rozjížděk. Z vítězství se nakonec zaslouženě radoval Matěj Ptáčník, následovaný Adamem Povolným a svým bráškou Ondrou Ptáčníkem. Vítězové obdrželi poháry, všechny děti pak sladkostí od paní Marcely Vintiškové, vdově po panu Oldovi Vintiškovi, dřívějšímu předsedovi JMJ, na jehož počest a památku se závod pořádá.


Paní Marcela Vintišková při vyhlašování vítězů

Memoriál Oldy Vintišky – výsledky závodu Optimist

1. Ptáčník Matěj 2005 JMJ Staré Splavy
2. Povolný Adam 2006 JMJ Staré Splavy
3. Ptáčník Ondřej 2005 JMJ Staré Splavy
4. Novák Vojtěch 2008 Yacht Club Doksy
5. Chlumský Tomáš 2008 JMJ Staré Splavy
6. Zbořil Matyáš 2007 JMJ Staré Splavy
7. Burda František 2010 Jachtklub Česká Lípa
8. Čeřovský Jonáš 2006 Jachtklub Česká Lípa
9. Novák Adam 2008 Yacht Club Doksy
10. Chlumská Tereza 2010 JMJ Staré Splavy
11. Popper Šimon 2010 Yacht Club Doksy
12. Popper Jakub 2010 Yacht Club Doksy


Stupně vítězů lodní třídy Optimist

Závěrem lze konstatovat, že soustředění se nám povedlo ke spokojenosti dětí a následně i rodičů. V příštím roce se pokusíme uspořádat podobné, snad i delší soustředění znovu.

Velký dík za uskutečnění soustředění patří hlavně Martinu Vaculovi, který se práci s dětmi věnuje již dlouho dobu a bez něhož by úroveň dětského jachtingu na Máchově jezeře nebyla zdaleka tam kde v současnosti je. Z ostatních musíme poděkovat Hance Chlumské a Honzovi Hirnšalovi za aktivní pomoc během celého soustředění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody pořádané JMJ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.